Úvodní stránka » Novinky » O tom, jak jsme vítali jaro

O tom, jak jsme vítali jaro

Každý rok je to jinak. Jsme v horách, tak jsme připraveni na obě možnosti. Tu dobrou, či tu méně dobrou. A jak to bylo v letošním roce? Zima až hanba. Když jsme stavěli první buřtovou hranici, byly tři stupně. Naštěstí nad nulou. Ale kulichy a teplé rukavice se ještě hodily. Trvalo to dlouho, než první plameny vydaly dusivý kouř, ale oheň hořel.
 
Ale byla to ňamka. Vydrželi jsme stát v kouři a těšit se na první jarní pochoutku. A jelikož nejsme krkavci, šli jsme potom do sousedního lesa nakrmit skřítky. To bylo radosti.

Skřítci nám slíbili, že Velikonoční pondělí bude slunečné, tak uvidíme. Čeká nás pomlázka a jít na koledu ve vánici by se nám moc nelíbilo.

Ale jaro je tady a my jsme šťastni...
 

O tom, jak jsme vítali jaro (7).jpg

Novinky

Den v muzeu

2. 12. 2023

Dnes jsme byli na tvořivém adventním dni v Muzeu Ústí nad Labem. Krom úžasného autorského čtení jsme si mohli vyzkoušet výrobu svíček, vyšívání, malování na porcelán, výrobu stromečku a sněhuláka z recyklovaných materiálů...

O tom, jak jsme oslavili revoluci

17. 11. 2023

Už mockrát jsme slyšeli o Sametové revoluci. Přiznáváme, že mnoho z nás moc o tomto nevědělo. A tak jsme  v pátek společně usedli k počítačům a vyrobili si názorný lapbook. Potom nám tety pustily zajímavé video z oněch bouřlivých dnů...

Sbírka potravin

12. 11. 2023

To vám musím říci, že tuto sobotu jsme zažili neuvěřitelnou akci. Dostali jsme pozvánku, abychom se aktivně účastnili dne solidarity, Sbírky potravin. Každý člověk může v ten den pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie... 

Strašidelná stezka

28. 10. 2023

Tak konečně... celý měsíc jsme věnovali podzimu a podzimním svátkům. Kromě podzimní výzdoby jsme se první podzimně prázdninový den věnovali výhradně svátku HALOWEEN.

Svátek zvířat

7. 10. 2023

V sobotu jsme se vydali do ZOO v Děčíně. Nejdéle jsme se zdrželi u výběhu s opicemi. Některé děti se při pozorování právě těchto zvířat vrátily ke svým kořenům. Velký úspěch měli vlci. Při pozorování ptactva si děti dokonce vysloužily malou odměnu.

archív

ZŘIZOVATEL:

ustecky_kraj.png


TENDER ARENA: